نوشته ها

گانودرما و بیماریها

اخیرا شاید بسیاری از شما در خصوص گانودرما ، قارچ گانودرما و یا قهوه گانودرما مطالب زیادی شنیده اید  و اینکه بسیاری از بیماریها بوسیاه مصرف این نوع قارچ بهبود می یابد.

حال سوال اینجاست که آیا مصرف این قارچ یا قهوه گانودرما در درمان بیماریها مفید است؟

گانودرما و بیماریها

اصولا قارچ گانودرما یک سم زدا است و در بدن افراد نیز کبد کار سم زدایی را انجام میدهد به همین دلیل است که وقتی کبد افراد خوب کار نکند ، فرد دچار انواع بیماریها می گردد

پس گانودرما می تواند در سلامتی کبد افراد مفید باشد و وقتی که کبد فرد خوب کار کند سم زدایی در بدن به خوبی انجام می شود و فرد کمتر دچار بیماریها می گردد

فلذا از اینجاست که می گوییم گانودرما در بهبود بسیاری از بیماریها مفید است.

حالا باید بدانیم که آیا می توان قارچ گانودرما را تهیه کرد و بدون قهوه آن را مصرف کرد؟

در اینجا باید بگویم که قارچ گانودرما در شرایط سختی رویش پیدا می کند و اصل بودن آن را به راحتی نمی توانید تشخیص دهید

ممکن است شما به عطاری بروید و از آن قارچ گانودرما تهیه کنید . اولا آن که شما این قارچ را نمی شناسید  فلذا ممکن است  هر قارچی را که عطار به شما بدهد را به عنوان قارچ گانودرما بپذیرید پس بهترین راه این است که از مراکز معتبر خرید کنید ، حال آیا شما مرکز معتبری را می شناسید که این قارچ را بفروشد

بله مرکزی برای خرید این قارچ وجود ندارد و اصولا قیمت آن هم مشخص نیست ، اما شما براحتی می توانید این قارچ را در قهوه های دکتر بیز مصرف کنید  ضمن آنکه قیمت آن مشخص است و مطمئن هستید که این قهوه ها دارای قارچ گانودرمای اصل هستند

قهوه های دکتر بیز دارای 10درصد قارچ گانودرما است و می توانید با خیال راحت آن را مصرف کنید.

گانودرما و بیماریها

 

گوشه چشمی به منافع ما از مصرف گانودرما: ganoderma  mashroom

 

 

۱. سلامت قلب:

محققان در چین و ژاپن دریافتند که اسید گرانودریک موجود در قارچ گانودرما جریان خون را بهبود می بخشد و مصرف اکسیژن را در عضله قلب کاهش می دهد. همچنین کلسترول را کاهش می دهد و مانع از ایجاد پلاک در شریان ها می شود. وجود پلاک در شریان، جریان خون را مسدود می کند و منجر به سکته قلبی می شود. یک مطالعه نشان می دهد که مصرف گانودرما به مدت ۲ هفته می تواند به طور قابل توجهی فشار خون را کاهش دهد.

گانودرما و بیماریها

۲. ضد آلرژی:

 

عصاره گانودرما می تواند به طور قابل توجهی واکنش های آلرژیک مانند آسم و درماتیت را مهار کند. تری ترپن، یک ترکیب موجود در گانودرما می باشد که اثرات ضد ویروسی و ضد حساسیتی دارد و به طور بالقوه برای آلرژی مفید است.

گانودرما و بیماریها

۳. سلامت کبد:

گانودرما از کبد در برابر آسیب های ناشی از عوامل فیزیکی و بیولوژیکی محافظت می کند، همچنین در کاهش میزان تولید اکسید نیتریک به بدن کمک می کند. آنتی اکسیدان های موجود در گانودرما با رادیکال های آزاد مبارزه می کنند و با این کار به بازسازی کبد می پردازند.

گانودرما و بیماریها

۴. پاکسازی بدن:

گانودرما سموم موجود در بدن را که به دلیل مصرف بیش از حد دارو و مواد غذایی ناخواسته تشکیل شده است از بین می برد. این سنتز کارآمد باعث ترویج سم زدایی سریع مواد شیمیایی از بدن می شود. علاوه بر این، توانایی بدن برای تولید اکسیژن را بیش از ۱.۵ برابر می کند. گانودرما به سرعت بدن را اکسیداسیون می کند و مقدار pH آن را تنظیم می کند.

گانودرما و بیماریها

۵. مبارزه با سرطان:

گانودرما سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و با تکثیر سلول های سرطانی مبارزه می کند، به همین دلیل برای مبارزه با سرطان بسیار مفید است.

گانودرما و بیماریها

۶. درمان بی خوابی:

گیاه پزشکان چینی به طور سنتی گانودرما را برای تسکین خواب توصیه می کنند. استفاده منظم از گانودرما میزان فعالیت بدن را کاهش می دهد و خواب را بهبود می بخشد.

گانودرما و بیماریها

۷. بهداشت روان:

در ژاپن، گانودرمای خشک شده برای درمان عصبی ناشی از استرس توصیه می شود. این مطالعه همچنین نشان می دهد که استفاده منظم از گانودرما می تواند به بیماران مبتلا به بیماری آلزایمر کمک کند.

گانودرما و بیماریها

۸. سلامت پوست:

استفاده موضعی از گانودرما می تواند برای بهبود زخم های پوستی، اگزما، پسوریازیس، نیش حشرات، زخم ها و خراش ها بسیار موثر باشد.

گانودرما و بیماریها

۹. سیستم ایمنی:

گانودرما در تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار مفید است. گانودرما نه تنها سیستم ایمنی بدن را تحریک می کند بلکه آن را تنظیم هم می کند. مصرف قارچ گانودرما تولید خون و سلولهای سفید خون را در بدن افزایش می دهد و باعث افزایش ایمنی بدن می شود.

 

۱۰. درمان دیابت:

گانودرما با افزایش سطح انسولین در بدن باعث کاهش قند خون می شود.

گانودرما و بیماریها

۱۱. کاهش وزن:

سطح بالای اکسیژن، متابولیسم بدن را افزایش می دهد و منجر به کاهش وزن می شود. گانودرما میزان اکسیژن بدن را تامین می کند و به شما انرژی بیشتری می دهد. افزایش سطح انرژی به شما کمک می کند که برای مدت طولانی تر کار کنید و وزن خود را کاهش دهید.

گانودرما و بیماریها

12. آنتی اکسیدان ها:

گانودرما، یکی از بالاترین منابع آنتی اکسیدان موجود در گیاهان است. پپتید قوی ترین آنتی اکسیدان موجود در این گیاه است. آنتی اکسیدان های دیگر شامل پلی ساکارید، پپتید پلی ساکارید و اجزای فنلی هستند

 

گانودرما و بیماریها

 

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *